Osie do przyczep i hamulce kół

Osie do przyczep

Oś do przyczepy to podstawowy element dla sprawnego funkcjonowania przyczepy lub przyczepy kempingowej. Uszkodzoną, zużytą lub skorodowaną oś należy wymienić. Jeśli hamulce kół w przyczepie wymagają regeneracji, zazwyczaj najlepszym i najtańszym wyjściem jest wymiana całości, zamiast regeneracji starej i zużytej osi.

Hamowane i niehamowane osie do przyczep

Valeryd oferuje zarówno hamowane, jak i niehamowane osie do przyczep różnych producentów i w wielu wymiarach. W mało prawdopodobnym przypadku braku osi do danej przyczepy lub przyczepy kempingowej, możemy wykonać taką oś na zamówienie. Wystarczy skontaktować się z nami w celu uzgodnienia terminu dostawy i ceny.

Kompletne zestawy osi do przyczep

Oferujemy także na rynku kompletne zestawy osi, w których skład wchodzą osie, łączniki oraz wszystkie części do przeniesienia siły hamowania.

Valeryd dostarcza także pojedyncze osie hamowane i niehamowane do przyczep.
Niehamowane osie do przyczep:
Oferujemy niehamowane osie do przyczep o masie 750-1 000 kg
Hamowane osie do przyczep:
Oferujemy hamowane osie do przyczep o masie 750-1 800 kg

Na co zwracać uwagę, wybierając oś do przyczepy lub przyczepy kempingowej:

Kto wyprodukował bieżącą oś? W razie wątpliwości można to sprawdzić na kołpaku koła, na tabliczce umieszczonej na korpusie osi lub z tyłu tarczy hamulcowej. Następnie należy określić typ łącznika. Na koniec należy sprawdzić masę całkowitą przyczepy oraz wymiary A, B i C. Po zgromadzeniu tych informacji, należy wybrać oś tego samego producenta o odpowiednich wymiarach i masie maksymalnej, która odpowiada masie całkowitej przyczepy lub o poziom wyższej. Nie wolno zapomnieć o sprawdzeniu średnicy hamulców.

Współpracując z firmą Valeryd, zyskują Państwo partnera, który korzystając z gruntownej wiedzy, może dostarczyć dokładnie te części, które odpowiadają określonym i niepowtarzalnym potrzebom Państwa firmy lub klientów. Pozwala to podejmować decyzje wiedząc, że wszystko zostanie zrealizowane w uzgodniony sposób.