Układ elektryczny i oświetlenie przyczepy

Z uwagi na wszystkie przepisy i regulacje dotyczące różnych rodzajów bezpieczeństwa, w pełni sprawny układ elektryczny i oświetlenie przyczepy mają zasadnicze znaczenie. Kiedy pojazd ciągnie przyczepę lub przyczepę kempingową, niezwykle istotne jest także bycie widocznym. Jednak najważniejszą rzeczą jest współpraca układów elektrycznych pojazdu i holowanej przyczepy, aby inni uczestnicy ruchu mogli dobrze widzieć sygnały emitowane przez lampy pojazdów.

Układ elektryczny

Układ elektryczny i oświetlenie przyczepy składają się ze złącza, kabla i lamp. Złącze łączy przyczepę z układem elektrycznym pojazdu, umożliwiając działanie lamp przyczepy. Oczywiście przyczepa lub przyczepa kempingowa musi mieć w pełni sprawne światła tylne, kierunkowskazy i światła pozycyjne. Złącze przyczepy może być 7- lub 13-pinowe. Należy wybrać takie, które będzie pasować do posiadanego pojazdu. W razie wątpliwości prosimy o kontakt, a chętnie udzielimy pomocy. Jeśli w pojeździe jest złącze 13-pinowe, a w przyczepie 7-pinowe lub odwrotnie, naturalnie mamy przejściówki, które pozwolą rozwiązać ten problem.

Różne typy lamp

Lampy w przyczepie lub przyczepie kempingowej muszą być tego samego typu w całym pojeździe. Wymieniając dany model lampy, należy wymienić wszystkie określone lampy w przyczepie, aby zagwarantować, że całość będzie działać w przewidziany sposób. Można także wymienić tradycyjne lampy na światła LED. Lampy LED mają wiele zalet, jak choćby dłuższy okres eksploatacji w porównaniu do zwykłych lamp. Z wyborem lamp LED zamiast tradycyjnych wiążą się także pewne istotne aspekty ekologiczne. Firma Valeryd ma szeroką ofertę lamp LED. Oferujemy także kompletne zestawy oświetleniowe, które obejmują wszystkie potrzebne części, takie jak złącze przyczepy, kable przyczepy, kierunkowskazy i światła tylne. Są w nich nawet zaciski i kombinerki.