Głowice zaczepowe i hamulce najazdowe do przyczep i przyczep kempingowych

Potrzebujesz głowicy zaczepowej lub hamulca najazdowego do przyczepy? Znajdziesz je w firmie Valeryd. Wytwarzamy wysokiej jakości hamulce najazdowe i głowice zaczepowe, które pasują do większości przyczep i przyczep kempingowych na rynku. Z nami możesz czuć się bezpiecznie przez całą drogę.

Głowica zaczepowa/zaczep

Oferta produktów firmy Valeryd obejmuje także głowice zaczepowe do przyczep hamowanych o masie 750-3 500 kg i przyczep niehamowanych o masie 750-1 200 kg. W razie wątpliwości, czy dana głowica zaczepowa nadaje się do posiadanej przyczepy, można to łatwo sprawdzić. Wystarczy ją wyszukać w naszej witrynie internetowej.

Hamulce najazdowe

Istnieje wiele genialnych rozwiązań technicznych, które potrafią zadziwić, jak choćby hamulec najazdowy. Hamulec ten spowalnia przyczepę, wykorzystując jej masę. Hamulce najazdowe Valeryd doskonale nadają się do przyczep i przyczep kempingowych hamowanych o masie 950-3 500 kg.

Dodatkowe informacje:

W rzeczywistości hamulec najazdowy jest połączony z pojazdem za pomocą zaczepu. To rozwiązanie techniczne składa się z umieszczonego w rurze zaczepu, który może poruszać się do przodu i do tyłu. Oznacza to, że po załączeniu hamulców w pojeździe, hamulec najazdowy zostaje ściśnięty. Hamulec najazdowy i hamulce kół są połączone za pomocą przeniesienia siły hamowania. Powstająca siła jest przenoszona z rury w hamulcu najazdowym do hamulców kół przez linki i cięgła. Siła wytwarzana w hamulcu najazdowym uruchamia mechanizm hamulcowy w hamulcach kół. Powstaje tarcie między bębnem hamulcowym przymocowanym do koła i szczękami hamulcowymi. Tarcie to oznacza, że prędkość przyczepy maleje, a zespół pojazdów zwalnia. Genialne rozwiązanie, które naprawdę ułatwia transport z punktu A do punktu B.